Archiwum miesięczne: Maj 2015

XVII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki

XVII-OZSA-plakat na stroneOd 13 do 15 maja 2015 roku odbędzie się XVII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki. Pierwszego dnia zapraszamy do sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej, w następnych dniach na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Organizatorami XVII Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Archiwistyki są: Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Na konferencji będzie można zapoznać się z dorobkiem młodych naukowców oraz poznać kierunki badawcze najchętniej wybierane przez studentów. Uroczysta inauguracja konferencji odbędzie się w budynku głównym Biblioteki Śląskiej o godzinie 17.00. Wystąpienia uczestników w poszczególnych sekcjach tematycznych będzie można wysłuchać w drugim i trzecim dniu konferencji od godziny 9.00 na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach.

Patronami przedsięwzięcia są: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Miasto Katowice, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Polskie Towarzystwo Historyczne, Instytut Pamięci Narodowej, Polska Akademia Nauk i Uniwersytet Śląski.

Konferencja objęta patronatem medialnym przez: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, portal historia.org.pl, Radio Studenckie Egida i Telewizję Internetową Uniwersytetu Śląskiego.

Plan obrad do pobrania

Śląsk Cieszyński; Zachodnia Małopolska w projekcie Platformy Edukacji Regionalnej

12204493_1102444113114097_563738880_oInstytut Badań Regionalnych wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bielsku-Białej zapraszają nauczycieli zainteresowanych tematyką edukacji regionalnej na spotkanie informacyjne pt. „Śląsk Cieszyński;  Zachodnia Małopolska  w ujęciu Podręcznika Edukacji Regionalnej dla Uczniów Województwa Śląskiego”. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca 2015 r. o 1000 w siedzibie biblioteki w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 48.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem:

http://pbw.bielsko.pl/zgloszenia/podrecznik_eduk_regio_20150601/