Archiwum miesięczne: Październik 2016

Książka „Oni decydowali na Górnym Śląsku w XX wieku” dostępna online

Okładka

Książkę pod redakcją Janusza Mokrosza i Mirosława Węckiego: „Oni decydowali na Górnym Śląsku w XX wieku” można pobrać w formie PDF na stronie  Stowarzyszenia Humanistycznego: Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy.

Partnerami projektu wydawniczego byli: Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej, Kompania Piwowarska, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Gmina Krzyżanowice, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa (oddział w Rybniku), Towarzystwo Przyjaciół Archiwum, Archiwum Państwowe w Katowicach, Stowarzyszenie Humanistyczne Europa, Śląsk, Świat  Najmniejszy i Agencja Reklamowo-Wydawnicza ILLUSTRIS.

Portal Eduś

http://edus.ibrbs.pl/Od dnia 13.10.2016 roku dostępne jest pierwsze 30 tematów zamieszczonych w Eduś pod adresem http://edus.ibrbs.pl/.

Zachęcamy do zapoznania się z zakładką: o projekcie -> współpraca i w przypadku chęci podjęcia współpracy do kontaktu z nami.

Otwarcie Platformy Cyfrowej Eduś

12204493_1102444113114097_563738880_oBiblioteka Śląska w Katowicach ma zaszczyt zaprosić na oficjalne otwarcie Platformy Cyfrowej: Edukacja Regionalna Województwo Śląskie Przyroda, Kultura, Społeczeństwo (Eduś).

Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej zakończył pracę nad tym projektem i 13 października 2016 roku o godzinie 10, odbędzie się prezentacja Platformy Cyfrowej w gmachu głównym Biblioteki Śląskiej (Katowice, Plac Rady Europy 1, sala Parnassos).

Zapraszamy na spotkanie, na którym zostaną przedstawione szczegóły projektu oraz możliwości wykorzystania Platformy Cyfrowej w edukacji szkolnej.